19:00 | Wieczór pieśni Paderewskiego – Marzena Michałowska (sopran), Małgorzata Sajna-Mataczyńska (fortepian)
Koncert promujący płytę "Pieśni Paderewskiego”
Miejsce: Sala Biała Urzędu Miasta Poznania
Program koncertu:
I. J. Paderewski - 4 Melodies op.7, Maienblume op.7a, 6 pieśni op.18, Douze Melodies op.22
MAŁGORZATA SAJNA-MATACZYŃSKA
Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu profesor Alicji Kledzik. Jest doktorem habilitowanym sztuk muzycznych, pracuje w Katedrze Fortepianu macierzystej uczelni. Artystka jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Była członkiem ekipy polskiej na Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w Warszawie w 2000 roku. Brała udział w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą (Warszawa, Duszniki Zdrój, Słupsk, Berno). Swe umiejętności pianistyczne doskonaliła pod okiem znakomitych artystów, m. in. A. Jasińskiego, H. Czerny-Stefańskiej, R. Smendzianki, E. Pobłockiej i M. Lewina. Współpracowała jako pianista-kameralista z wieloma artystami – m. in. Jakubem Haufą, Marzeną Michałowską, Bartoszem Worochem, Ewą Guzowską, Marcinem Sikorskim, Dirkiem Altmannem. W dorobku fonograficznym pianistki do najważniejszych osiągnięć należą płyty „Fantazja” – z utworami Fr. Chopina oraz „Chopin&Viola” z dziełami kameralnymi Fr. Chopina. Od 2023 roku jest dyrektorem artystycznym Paderewski Festival.
MARZENA MICHAŁOWSKA
Sopran, adiunkt w Instytucie Wokalistyki Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Laureatka wielu konkursów wokalnych ogólnopolskich jak i międzynarodowych.
Zapraszana do udziału w międzynarodowych festiwalach i przedsięwzięciach kulturalnych występowała m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall, czy genewskiej Victoria Hall. Artystka w 2005 roku zadebiutowała na scenie berlińskiej Komische Oper w partii Donny Anny w operze Don Giovanni W.A. Mozarta, pod dyrekcją Kirilla Petrenko.
Współpracowała z wieloma cenionymi dyrygentami, m.in. z Ch. Hogwoodem, S. MacLeodem, J. Maksymiukiem, G. Nowakiem, Ł. Borowiczem, a także zespołami i orkiestrami, m.in. z : Gli Angeli Geneve, Concerto Palatino, Concerto Köln, Irish Baroque Orchestra, {OH!}– Orkiestra Historyczna, Arte Dei Suonatori, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Polska Orkiestra Radiowa. W dorobku fonograficznym ma 26 albumów płytowych, spośród których niektóre nominowano do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej „Fryderyki” oraz nagradzano tą prestiżową statuetką.
W 2019 roku płyta „17TH Century Sacred Music in Wroclaw” z udziałem artystki oraz Gli Angeli Geneve, Concerto Palatino oraz Wrocławskiej Orkiestry Barokowej otrzymała najwyższą nagrodę muzyczną na świecie – ICMA International Classical Music Awards.
ul. gen. T. Kutrzeby 14/4 61-719 Poznań
SANTANDER BANK POLSKA S.A.
42 1090 1447 0000 0001 0456 4036
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.