Festiwal Akademia Gitary

15 sierpnia 2020

Przez cały okres trwania Festiwalu stał się on przestrzenią do wymiany doświadczeń, rozmów o muzyce oraz doskonalenia umiejętności poprzez spotkania z Mistrzami. Zaangażowanie artystyczno-społeczne organizatorów w organizację wydarzeń popularyzowało muzykę strunową w całym kraju. Efektem festiwalu oraz działalności Łukasza Kuropaczewskiego podczas warsztatów jest wychowanie i wypromowanie nowego znakomitego pokolenia młodych gitarzystów klasycznych.

Akademia Gitary to projekt, który powstał z potrzeby przełamywania barier w dostępie do kultury i organizacji koncertów gitarowych na najwyższym poziomie. Przyciągnął tym samym do wielu miast i mniejszych miejscowości w Wielkopolsce melomanów i miłośników gitary z całej Europy i dał też możliwość podróżowania po regionie z festiwalową mapą koncertów. Przez lata był to jedyny projekt w Polsce, ukazujący pełny zakres możliwości twórczych związanych z gitarą, począwszy od gatunków muzycznych po praktyki wykonawcze.

Łącznie podczas wszystkich edycji festiwalu wystąpiło około 1000 artystów z Polski i zza granicy, w projekt włączyło się ponad 70 miast oraz 200 partnerów, zorganizowanych zostało 12 kursów gitarowych prowadzonych przez najwybitniejszych pedagogów z całej Europy, a oferta artystyczna dotarła do publiczności w całej Wielkopolsce łącząc ludzi różnych pokoleń i narodowości.

Realizacja Festiwalu była i jest możliwa dzięki przychylności i zaangażowaniu wielu samorządów i instytucji, dlatego wstęp na wydarzenia był bezpłatny.

Akademia Gitary miała również wymiar charytatywny – od samego początku w trakcie wydarzeń Stowarzyszenie prowadziło zbiórkę publiczną na nieuleczalnie chore dzieci z Wielkopolski.

Organizatorem festiwalu jest BONA FIDE Stowarzyszenie Wielkopolan, działające od prawie 20 lat. Jego członkowie to ludzie, którzy na co dzień zajmują się pracą naukową, prowadzą własne firmy i pracują w instytucjach kultury, a w ramach Stowarzyszenia działają wspólnie na rzecz promocji Poznania i regionu, wspierając przy tym charytatywnie domy dziecka oraz hospicja. Organizują i włączają się w akcje wspierające aktywność społeczną dzieci, młodzieży, studentów oraz młodych przedsiębiorców. Myślą przewodnią Stowarzyszenia jest to, że nasza wspólna energia, praca, pomysły i zaangażowanie mogą zmieniać rzeczywistość dookoła nas.

BONA FIDE. Stowarzyszenie Wielkopolan 

ul. gen. T. Kutrzeby 14/4 61-719 Poznań

SANTANDER BANK POLSKA S.A.

42 1090 1447 0000 0001 0456 4036

WESPRZYJ NAS

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.