home  Strona główna  |  send  Poleć znajomemu
 
   
 
Aktualności
 
2010-01-16
Koncert Charytatywny „Szczęście dla Elizki”

Poznański Chór Chłopięcy, Chór Akademicki UAM (oba pod dyrekcją Jacka Sykulskiego) oraz Stowarzyszenie Wielkopolan Bona Fide już po raz czwarty zapraszają na Koncert Charytatywny „Szczęście dla Elizki”, który odbędzie się 16.01.2010 r. w Kościele oo. Dominikanów o godz. 20:00.

Tradycją jest, że podczas tego wydarzenia, organizatorzy zbierają pieniądze na rzecz potrzebującego, chorego dziecka. W tym roku kwesta będzie przeznaczona dla 9-letniej Elizy Banickiej, cierpiącej na syndrom Niemann-Picka typu C. Jest to choroba genetyczna atakująca mózg. Mózg na skutek tej choroby wyłącza po kolei wszystkie procesy życiowe. Jej starszy brat, Michał, też miał tę samą chorobę. Najpierw przestał chodzić, mówić, przełykać, pojawiły się problemy z oddychaniem i ostatecznie .... . Zmarł w wieku 14lat
U Elizki występują problemy z chodzeniem, drżeniem rączek, problemy z mową. Pojawiły się napady padaczkowe. Nie jest jeszcze tak źle, ale teraz jest ostateczny moment by podjąć skuteczne leczenie.
Niestety, jedyny lek, Zavesca, został w styczniu zarejestrowany przez Komisję Europejską ale nie jest jeszcze refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Obecna cena lekarstwa wynosi około 44 600,00 zł za jedno opakowanie (starcza ono na 42 dni). Eliza wymaga także rehabilitacji, która pozwala jej być jak najdłużej samodzielną. Rodzice nie są w stanie pokryć tak dużych kosztów leczenia, dlatego organizatorzy IV Koncertu Charytatywnego zwracają się do wszystkich, którzy chcą pomóc Elizce i jej rodzinie w walce o jej zdrowie i życie, o wsparcie.

Poznański Chór Chłopięcy, Chór Akademicki UAM oraz Stowarzyszenie Wielkopolan Bona Fide pomogli dzieciom już trzykrotnie. Podczas koncertów zorganizowanych w minionych latach zbierali pieniądze na operację zdeformowanych kończyn, la 9-miesięcznego Wiktorka Bidasa, na rehabilitację 5-letniego Eryka Łuczaka, cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe oraz dla półtorarocznej Neli Krakowiak, na operację rekonstrukcji krtani.

16.01.2010 r. (sobota), godz. 20:00,
Kościół oo. Dominikanów, Al. Niepodległości Wstęp wolny
rolex replika
   
 
 
 
 
 
replicas relojes replika órák replica rolex orologi replica rolex replica