home  Strona główna  |  send  Poleć znajomemu
 
   
 
Aktualności
 
2014-08-20
Koncert finałowy Akademii Gitary

Koncert finałowy Akademii Gitary

Tegoroczna edycja Akademii Gitary powoli dobiega końca. Podczas finałowego koncertu wystąpi światowej sławy sopranistka i harfistka Arianna Savall, która wykona Pieśni Południa i Północy. Na scenie towarzyszyć jej będą Petter Udland Johansen (tenor, mandolina), Sveinung Lilleheier (gitara), Miquel Angel Cordero (kontrabas) oraz David Mayoral (instrumenty perkusyjne). Doskonałe umiejętności muzyczne artystka wykorzystuje w kultywacji starodawnej tradycji śpiewu do akompaniamentu harfy. Pochodzi z rodziny cenionych katalońskich muzyków. Jej ojciec, Jordi Savall, uważany jest za jednego z najwybitniejszych interpretatorów muzyki dawnej, a matka, Montserrat Figueras, była uznaną sopranistką.

Arianna Savall nagrała 3 autorskie płyty. Ostatnią z nich jest Chants du Sud et du Nord (tłum. Pieśni Południa i Północy) wydana w 2012 roku i stanowi zapis jednego z najnowszych projektów Savall. Projekt nosi nazwę Hirundo Maris i jest opisywany jako podróż łącząca Morze Śródziemne z Morzem Północnym. Dzieło liderów projektu, Arianny Savall oraz Petera U Johansena, stanowi mieszankę muzyki dawnej oraz folkowej. Zestawione ze sobą zostały kompozycje z odległych od siebie miejsc jak Norwegia i Katalonia. Artystka koncertuje na całym świecie. Barcelońska produkcja Orfeusza Monteverdiego w 2002 roku, w której rolę Eurydyki zagrała Savall, krytycy uznali za jedną z najpiękniejszych i najbardziej magicznych wersji Orfeusza.

Szczegóły dotyczące koncertu oraz dokładny program tegorocznej edycji można znaleźć na stroniefestiwalu: www.2014.akademiagitary.pl
   
 
 
 
 
 
replicas relojes replika órák replica rolex orologi replica rolex replica